Kategorier
Have

Trænger du til en omgang selvforkælelse?

Har du haft meget at se til over den seneste tid? Så kan det være nu du skal trække stikket, og investere i selvforkælelse. Selvforkælelse kommer i mange former, og afhænger meget af hvad du finder afslappende. I denne guide vil vi tage dig med igennem tre mulige behandlinger for selvforkælelse til kvinder.

Bryn og vipper

Hos kvinder er nogle af de mest fremtrædende ting i ansigtet, deres bryn og vipper. Hos reflect skincare, kan du få flere behandlinger af dine bryn og vipper, så de sidder perfekt fra morgen til aften. Du kan vælge at få tilrettet og farvet, dine bryn og vipper. Men du kan også vælge at få lavet lash extensions, som er med til at gøre dine øjne endnu mere fremtrædende i ansigtet. Det er meget individuelt hvad man føler der passer bedst til en, men de professionelle er gode til at rådgive om den rette behandling.

Pedicure eller manicure

En anden form for selvforkælelse kan være en pedicure eller en manicure. At få lavet sine negle på hænder eller fødder, kan være med til at give lige den ekstra smukhedsfornemmelse, idet det for nogle kan føles rart at have pæne negle. Det er en god måde at slappe af på og hos reflect skincare vil du kunne gå derfra med et smukt resultat.

Massage

Har du brug for noget, som kan hjælpe hele din krop med at slappe af? Så kan massage være det den rette selvforkælelsesmulighed for dig. En god kropsmassage kan være med til at lette anspændthed og stress i kroppen. En massage hos reflect skincare kan bidrage til en forløsende følelse efter en periode med fart på, når massagen er med til at få hele kroppen ned i gear igen.

Husk at der altid skal være tid til selvforkælelse, for at kunne være den bedste version af sig selv.